<link href="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/simple-line-icons/2.4.1/css/simple-line-icons.min.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>

قیمت کاشی و سرامیک سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۲- ۱۴۰۱ - (0053)(New - 2022)

قیمت کاشی و سرامیک سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۲- ۱۴۰۱ | لیست قیمت روز و خرید مستقیم ، مناسب تر از نمایندگی شهرستان ها

قیمت کاشی و سرامیک سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۲- ۱۴۰۱
قیمت کاشی و سرامیک سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۲- ۱۴۰۱

قیمت کاشی و سرامیک سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۲- ۱۴۰۱ (2)

کاشی و سرامیک - حراج کاشی و سرامیک - مرکز فروش کاشی و سرامیک در تهران - کاشی و سرامیک میبد یزد - کاشی و سرامیک آشپزخانه - انواع کاشی و سرامیک - قیمت کاشی و سرامیک سال ۱۴۰۱ - قیمت کاشی و سرامیک فله ای - کاشی و سرامیک پاسارگاد -

 


 

مرکز فروش کاشی و سرامیک در تهران به زمزم تهران معروف است. محل این بورس کاشی و سرامیک درجنوب تهران قرار دارد. اگر به دنبال کاشی ارزان

 

سرامیک (kashiyazd.ir) چیست؟

سرامیک (kashiyazd.ir) در واقع‌ یک نوع کاشی‌ است که به عنوان کفپوش و یا جهت پوشش دیوار‌ها در برخی فضا‌های داخلی استفاده‌ می‌شود و به دلیل جذب پایین آب و رطوب، از مقاومت بالایی برخوردار‌ می‌باشد. ریشه واژه سرامیک (kashiyazd.ir) از واژه یونانی به نام "Keramikos" گرفته شده است که در فرهنگ لغات فارسی به معنای "سفال گری" ترجمه شده است.

برای ساخت سرامیک (kashiyazd.ir)‌ها معمولا مواد خام مانند: خاک رس، کائولینت، اکسید آلومینیوم، کاربید سیلیکون، کاربید تنگستن و موارد خالص دیگر را با آب مخلوط کرده و خمیر بدست آمده را در قالب‌‌های از پیش تعیین شده‌ می‌ریزند، سپس در دستگاه خشک‌کن‌ می‌گذارند تا مواد خشک شوند و شکل قالب را به خود گیرند، در نهایت آن‌ها را در کوره‌‌های کاشی پزی حرارت‌ می‌دهند.

همچنین اغلب سرامیک (kashiyazd.ir)‌ها دارای یک لایه روکش لعابی‌ می‌باشند که این لعاب‌ها‌ می‌توانند ضد آب، تزئینی، براق، رنگی و ... باشند. این روکش‌‌های لعابی نیز متناسب با انواع آن‌ها، ممکن است قبل از پخت بر روی قالب سرامیک (kashiyazd.ir) خشک شده اضافه شوند و یا بعد از اتمام مرحله اول پخت بیسکوئیت اصلی، بر روی آن‌ها اضافه شده و یک بار دیگر برای حرارت دادن در داخل کوره‌ها بروند که اصطلاحا به آن پخت دوم و یا دو پخت گفته‌ می‌شود.

امروزه نوع جدیدی از سرامیک (kashiyazd.ir)‌ها با روکش‌‌های لعابی تولید‌ می‌شوند که با توجه به تنوع رنگ و طرح‌هایشان، توانسته‌اند سهم زیادی از بازار و رضایت مردم را از آن خود کنند.


پرسلان


پرسلان یا بارْفَتَن[۱] طبق تعریف انجمن آزمون و مواد آمریکا به فراورده‌های سرامیک (kashiyazd.ir)ی شیشه‌ای و سفید اعم از لعابدار و بدون لعاب که برای مصارف فنی بکار می‌رود، گفته می‌شود. معمولاً جذب اب قطعات پرسلانی نزدیک به صفر می‌باشد. ماده چینی سابقه طولانی‌تری نسبت به پرسلان دارد و اولین نمونه آن در طول سلسله تانگ بین سال‌های ۶۱۱ تا ۹۰۷ قبل از میلاد ساخته شد. اما پرسلان ساخته‌ای مدرن‌تر بوده و در طول سلسله یوان بین سال‌های ۱۲۷۹ تا ۱۳۶۸ ساخته شد. چینی‌ها در ابتدا ماده چینی را از کائولن (خاک رس چینی) و پگماتیت، نوعی گرانیت دانه درشت، می‌ساختند و آن ر به کشورهای اروپایی صادر می‌کنند. اروپایی‌ها که خود سفالگران ماهری بودند بارها تلاش کردند که چینی را بازسازی کنند و آن را از انحصار کشور چین خارج کنند اما نمی‌توانستند به این هنر دست یابند. به دلیل زیبایی خاص و همچنین قیمت بالای چینی، در سال ۱۷۰۷ دو دانشمند آلمانی به نام‌های Ehrenfried Walter von Tschimhaus و Johann Friedrich Bottger موفق شدند که با ترکیب خاک رس با فلدسپات زمینی به ترکیبی همانند چینی دست یابند که کیفیت بسیار خوبی داشت و درعین‌حال وزن کمتری از چینی داشت.

در سالیان بعد، انگلیسی‌ها با استفاده از خاکستر از استخوان‌های گاو به خاک رس، فلدسپات و کوارتز به یک ترکیب جدید دست یافتند که از چینی بسیار محکم‌تر بود و به چینی استخوانی معروف شد. اگرچه این نوع پرسلان در دمای کمتری نسبت به پرسلان واقعی تولید می‌شد، اما خاکستر استخوان باعث می‌شد که ساختار آن به صورت شفاف باقی بماند. امروزه انواع مختلفی از پرسلان در سرتاسر دنیا تولید می‌شود که پرسلان استخوانی به دلیل شفافیت خاص خود محبوبیت بالایی دارد و بیشترین استفاده را در کشورهای ایالات متحده و بریتانیا دارد.[۲]

انوع سرامیک (kashiyazd.ir)

    سرامیک (kashiyazd.ir) سفید، سرامیک (kashiyazd.ir) های ساختاری، سرامیک (kashiyazd.ir) های فنی و دیرگداز هستند.
    سرامیک (kashiyazd.ir) های سفید، شامل لوازم پخت ، سفال ها و کاشی های دیواری می شود.
    سرامیک (kashiyazd.ir) های ساختاری شامل آجرها، لوله ها، کاشی های سقفی و زمین هستند.
    سرامیک (kashiyazd.ir) های فنی هم چنین به عنوان سرامیک (kashiyazd.ir) های مخصوص، لطیف، پیش رفته و مهندسی شناخته می شوند. این ردیف سرامیک (kashiyazd.ir) شامل تکیه گاهها، کاشی های مخصوص(مانند پوشش حرارتی فضاپیما) وسایل زیست پزشکی، سوخت هسته ای، آجرهای سرامیک (kashiyazd.ir)ی، موتورهای سرامیک (kashiyazd.ir)ی و روکش سرامیک (kashiyazd.ir)ی است.
    سرامیک (kashiyazd.ir) های دیرگداز ، سرامیک (kashiyazd.ir) هایی هستند که برای ساختن ظروف ،ساختن ذوب فلز، خط کوره، گرمای تابشی در اجاق های گازی استفاده می شوند.
    
    سرامیک (kashiyazd.ir) چگونه ساخته میشود؟
مواد خام برای ساخت سرامیک (kashiyazd.ir) ،خاک رس، کائولینیت،اکسید آلومینیوم، کاربید سیلیکون، کاربید تنگستن و سایر عناصر خالص به خصوص هستند ، مواد خام با آب ترکیب می شوند تا مخلوطی را درست کنند که قابل شکل و قالب گیری باشد. کار با سرامیک (kashiyazd.ir) ها ،اغلب بعد از درست شدن سخت است، بنابراین آنها از قبل به شکل نهایی دلخواه در آمده اند.
فرم دلخواه خشک می شود و در یک فر اجاق مانند ،حرارت داده می شود. فرآیند حرارت دادن، انرژی فراهم می کند تا زنجیره های شیمیای جدید (تبدیل به شیشه ) و گاهی اوقات مواد معدنی جدید مانند (انواع مولیت در خاک چینی در حرارت دادن چینی) تشکیل شوند. لعابهای ضد آب، تزئینی یا کاربردی ممکن است، قبل از حرارت دادن اضافه شود و یا ممکن است نیاز به اضافه شدن بعد از حرارت دادن باشد که بیشتر نیز رایج است.
حرارت دادن اولیه محصولی را تولید میکند که بیسکو نامیده می شود.حرارت دادن اولیه ،مواد آلی و آلودگی های فَرار را می سوزاند.حرارت دادن برای بار دوم یا سوم ، لعاب دادن گفته می شود.
مواد سرامیک (kashiyazd.ir)ی

موارد استفاده ی سرامیک (kashiyazd.ir) ها
سفالگری، آجرها، کاشی ها، ظروف گلی و ظروف چینی نمونه های رایج سرامیک (kashiyazd.ir) هستند.
این مواد برای استفاده در ساختمان، صنعت و هنر معروف هستند.
 
مواد سرامیک (kashiyazd.ir)ی دیگری نیز وجود دارند:
در گذشته شیشه به عنوان سرامیک (kashiyazd.ir) شناخته میشد، زیرا یک جامد غیر معدنی بود که مانند سرامیک (kashiyazd.ir) حرارت داده میشد و با آن رفتار می کردند.اگرچه چون شیشه یک ماده جامد غیر شفاف است، معمولا به عنوان یک ماده جدا حساب می شود.ساختار درونی منظم سرامیک (kashiyazd.ir) نقش مهمی در ویژگی و خاصیت آن ایفا می کند.سیلیکون خالص جامد و کربن ممکن است به عنوان سرامیک (kashiyazd.ir) به نظر برسنددر یک مفهموم سختگیرانه و دقیق ،الماس هم می تواند سرامیک (kashiyazd.ir) نامیده شود.
 
کاربید سیلیکون و کاربید تنگستن:
سرامیک (kashiyazd.ir)های فنی هستند که خاصیت ضد خراش و ساییدگی بالایی دارند که آنها را برای ساخت زره ، روکش پوشش برای کار در معدن و اجزای دستگاه مفید می کند.
 
اکسید اورانیوم :
سرامیک (kashiyazd.ir)ی هست که به عنوان سوخت هسته ای رادیو اکتیو استفاده می شود.

زیرکونیا:
برای ساخت تیغه ی چاقوی سرامیک (kashiyazd.ir)ی، کریستالها ، ذرات سوخت و حسگر های اکسیژن استفاده می شود.
 
زینک اکسید :
یک نیمه رسانا است.اکسید بورون برای ساخت زره انسانی استفاده می شود.
 
استرونتیوم بیسموت:
اکسید مس و منیزیوم دیبورید فوق راسانا هستند.
 
استاتیت(سیلیکات منیزیم):
برای ساخت عایق های الکتریکی استفاده می شود.تیتانات باریم برای ساخت عامل حرارتی، خازن، مبدل و عامل نگه داری از اطلاعات استفاده می شود. مصنوعات سرامیک (kashiyazd.ir)ی برای باستان شناسی و دیرین شناسی مفید هستند .زیرا ترکیب شیمیاییشان برای تشخیص اصلیتشان می تواند استفاده شود.این نه تنها ترکیب خاک رس را شامل می شود، بلکه حالتش_ موادی که طی ساخت و خشک شدن استفاده شده_ را نیز شامل می شود.

خواص سرامیک (kashiyazd.ir)
سرامیک (kashiyazd.ir) شامل طیف وسیعی از مواد است که خیلی سخت است که ویژگیشان را تعیین کنیم.بیشتر سرامیک (kashiyazd.ir)ها خواصی که گفته خواهد شد را از خود نشان می دهند:

 


    سختی بالا
    معمولا شکننده، با چسبندگی ضعیف
    دمای ذوب بالا
    مقاومت شیمیایی
    رسانایی الکتریکی و حرارتی پایین
    شکل پذیری ضعیف
    ضریب بالای ارتجاعی
    نیروی تراکم بالا
    شفافیت نوری برای طول موج های گوناگون.

 کاشی (kashiyazd.ir) چیست ؟ سرامیک چیست ؟
کاشی (kashiyazd.ir) چیست ؟ سرامیک چیست ؟

کاشی (kashiyazd.ir) به قطعه سنگی مصنوعی گفته می شود که طول و عرض آن مختلف بوده و ضخامت آن در حد چند میلیمتر است . معمولا یک روی کاشی (kashiyazd.ir) دارای سطحی شیشه ای بوده و کاملا صاف و صیقلی میباشد .

 

کاشی (kashiyazd.ir) از نوع محصولات سفالین و سرامیکی است که در بخش های مختلف ساختمان، مانند حمام، توالت و آشپزخانه کاربرد دارد. واژه کاشی (kashiyazd.ir) از نام شهر کاشان اقتباس شده که از اوایل دوران اسلامی به عنوان مرکز صنعت سفال سازی مطرح بوده است.

کاشی (kashiyazd.ir) دارای انواع و گونه های متفاوتی است. استفاده یا عدم استفاده از لعاب، مهم ترین عامل تمایز انواع کاشی (kashiyazd.ir) به شمار می آید. میزان تخلخل کاشی (kashiyazd.ir) نیز در درجه دوم اهمیت قرار دارد. رنگ در کاشی (kashiyazd.ir) های لعاب خورده می تواند در بافت کاشی (kashiyazd.ir) وارد شده باشد. این رنگ می تواند رنگ طبیعی خاک رس، یا رنگدانه ای باشد که قبل از پخت کاشی (kashiyazd.ir) به رس اضافه شده باشد. در برخی موارد در کاشی (kashiyazd.ir) های لعاب خورده، رنگ (معمولا مخلوطی ازسیلیکات سرب و رنگدانه ها) پس از پخت بدنه بر لعاب سطح اعمال می شود. سپس کاشی (kashiyazd.ir) را جهت ممزوج نمودن لعاب با بدنه، مجددا در کوره پخت قرار می دهند. کاشی (kashiyazd.ir) های لعاب خورده دارای رنگ ها، طرح ها و بافت های سطحی متنوع تری در مقایسه با نوع بدون لعاب هستند.

تفاوت کاشی (kashiyazd.ir) و سرامیک

یک قطعه کاشی (kashiyazd.ir) از دو قسمت تشکیل می شود :

۱- قطعه سفالی که قسمت اصلی و استخوان‌بندی کاشی (kashiyazd.ir) را تشکیل می‌دهد.

۲- لعاب روی آن که ماده‌ای است شیشه‌ای و قسمت رویی آن را تشکیل می‌دهد.

حال به کاشی (kashiyazd.ir) ای که لعاب روی آن از جنس سرامیک باشد، کاشی (kashiyazd.ir) سرامیکی یا سرامیک (در بازار) گفته می شود. به مواد غیرآلی غیرمعدنی جامد اصطلاحا سرامیک گفته می شود.

+++++++++++++++++++++++++++++++
تفاوت کاشی (kashiyazd.ir) و سرامیک
تفاوت کاشی (kashiyazd.ir) و سرامیک
در این مقاله شما میتوانید تفاوت‌های کاشی (kashiyazd.ir) و سرامیک را مشاهده فرمایید و علاوه بر آن با مراجعه به لینک انتهای مقاله با انواع کاشی (kashiyazd.ir) و سرامیک آشنا شوید.

 خلاصه :

یک قطعه کاشی (kashiyazd.ir) از دو قسمت تشکیل شده‌است: ۱- قطعه سفالی که قسمت اصلی و استخوان‌بندی کاشی (kashiyazd.ir) را تشکیل می‌دهد. ۲- لعاب روی آن که ماده‌ای است شیشه‌ای و قسمت رویی آن را تشکیل می‌دهد.
سرامیک هم به مواد غیرآلیِ غیرمعدنیِ جامد گفته میشود. حالا به کاشی (kashiyazd.ir) ای که لعاب روش از جنس سرامیک باشد، کاشی (kashiyazd.ir) سرامیکی یا سرامیک (در بازار) گفته میشود.

تفاوت کاشی (kashiyazd.ir) و سرامیک
تعریف:
موزاییک کف پوشی است متراکم ، در حقیقت یک جور بتن است که تراکم خود را یا از طریق فشار پرسی و یا از طریق لرزش به دست می آورد و از ماسه ، سیمان ، سنگ دانه، پودر سنگ و آب در ابعاد و طرحهای گوناگون وجود دارد. به طور کلی موزاییک از دو سطح تشکیل شده است :
۱) لایه رویه و یا رنگ موزاییک :
این لایه که نقش موزاییک را تشکیل می دهد و در آن از پودر سنگ ، سیمان، آب و از ترکیبات دانه بندی شده و رنگی استفاده شده است .
۲) لایه زیرین یا نارین:
این لایه از موزائیک دارای ضخامت بیشتری نسب به لایه رویه می باشد نقش تحمل فشار را نیز بر عهده دارد. و مانند لایه رویه از سیمان ،آب و ماسه تشکیل شده است.

 

KASHIYAZD.IR: فروش و خرید به قیمت کاشی، سرامیک در تهران | کرج | اصفهان | شیراز | اراک (سال 1399☼2021)scopsang.ir
No Internet Connection